Do knihovny bez bundy, i bez mikiny. Proč?

Knihy neexistují jenom v elektronické podobě. I když se předpokládalo, že budou jasně dominovat, nestalo se tak. Lidé jsou stále věrni knihám klasickým. Ty si lze nejenom koupit. Je možné si je také půjčit. Kde? Tím místem je knihovna. Chystáte se? Potom využijte místní šatnu k odložení vašich věcí. Neměli byste mít ani bundy, ani pánské mikiny . Z jakého důvodu? Možná to netušíte, ale je to jak z důvodu bezpečnosti, tak i z důvodu vašeho celkového pohodlí.

Jde o snížení rizika krádeží

Není to ani tak proto, že byste byli podezřelí. Je to jednoduše proto, že se knihovny snaží eliminovat krádeže obecně. I knihy se totiž kradou. To proto, že některé stojí třeba i několik tisíc korun a tak je celkem logické, že ji bude chtít zloděj vzít. Pokud má kalhoty a krátké tričko, v podstatě není místo, kam by ji schoval. Když má ale mikinu, nebo bundu, příležitosti se nabízejí. Stačí rychlý pohyb a kniha rázem není vidět. Je tedy jasné, že tomuto chtějí knihovny zabránit a tak požadují po svých návštěvnících, aby si věci nechávali v šatnách.

Bude vám velké teplo

Knihovny už nejsou nepřívětivým místem, kde chcete trávit co nejméně času. Je tomu právě naopak. Slouží nejenom k tomu, že si zde vyberete knihu a odcházíte. Některé tituly, hlavně potom učebnice a skripta si půjčit nelze, a tak zde lidé také studují. To znamená, že zde denně mohou trávit i několik hodin. Tomu je uzpůsobena teplota. Je stejná, jako třeba u vás doma, z toho jasně plyne, že v případě mikiny by vám bylo zbytečné horko.

Viděli jste ztráty a nálezy?

Víte, kolik se toho během roku v knihovně ztratí? Tedy kolik věcí zde lidé nechají? Jsou to nejenom mobily, peněženy, nebo klíče. Jsou to i kusy oblečení. Třeba právě pánská mikina, kterou jste nenechali v šatně, ale zapomněli u stolečku. Je jasné, že i toto je dobrý důvod, proč v ní do knihovny zbytečně nechodit.